0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Встановлення теплої підлоги і правила її проектування

28.05.2018

Виконуючи завдання з проектування будівель і приміщень, дизайнери та архітектори під час створення свого проекту, не звертають уваги на нюанси роботи інженерних мереж. Наприклад, монтаж системи водяної теплої підлоги. Вони вважають, що всі виникаючі при прокладанні проблеми зобов'язані вирішувати монтажники, оскільки це їх іпостась. Ті, в свою чергу, зроблять, але проживання в такому будинку не завжди буде комфортним. Як наслідок, починаються пошуки крайнього, але всі виправдовуються, що виконали свою роботу за правилами. А в результаті виходить втрата репутації для архітекторів та інженерів.

Нижче ми розглянемо основні етапи, про які фахівцям краще не забувати.

устройство теплого пола

Як працює тепла водяна підлога і що вона собою являє

Вже з назви стає зрозуміло, за яким принципом дана система обігріває приміщення. Це полімерні труби, які укладені на міцну основу і залиті бетонною стяжкою. Проходить через них теплоносій, який нагріває стяжку, що її оточує. Тепло піднімається до поверхні, нагріваючи підлогу і передаючи тепло повітрю в кімнаті. Завдяки цьому по ньому приємно ходити босоніж, можна не переживати про можливість застудитися.

У системах теплої підлоги головне завдання - нагріти підлогове покриття від стяжки. Найбільш популярним варіантом є використання водяного опалення. Якщо ж немає можливості його облаштування, застосовується електрична тепла підлога. Тоді як генератором тепла виступає електричний кабель, що гріє. Такий варіант - єдиний офіційно дозволений для монтажу в багатоквартирних будинках.

Розподіл тепла в приміщеннях з теплою підлогою і без нього

На представленому нижче малюнку чітко видно рух повітряних мас і температурний режим в кімнаті.

Температурный режим теплого пола

При використанні радіаторів біля них розташовується найтепліша область. У ній повітря не просто нагріте, а дуже сильно перегрітие. І відразу ж потрапляє вгору, де обігріває стелю, остигає і опускається вниз.

Встановлення теплої підлоги змінює принцип роботи. Сама нагріта частина знаходиться там, де ми ходимо, а холодна вгорі, що сприяє рівномірному прогріванню. Така схема забезпечує максимальний комфорт для людей: ноги в теплі, а голові свіжо.

Важливі моменти при укладанні електричної і водяної теплої підлоги

  1. Утеплення основи. Це дуже відповідальний етап, оскільки в протилежному випадку ми будемо обігрівати землю, якщо це приватний будинок, підвал і перекриття в багатоквартирній забудові. Якщо під стяжкою немає теплоізоляційного матеріалу, то велика частка тепла буде втрачена, опалюючи чуже житло й опорні поверхні, а це зайві витрати. Так само не можна залишати без уваги необхідність розташування по периметру демпферної стрічки.
  2. Система теплої підлоги повинна бути відкритою. Будь-які речі, що блокують її, значно знижують ефективність. На поверхні не повинно бути килимів, а стінки, комоди, кухні та інші меблі повинні стояти на ніжках, які не заважають теплообміну. Сучасні меблі з цоколем не відповідають даним вимогам, що необхідно враховувати.
  3. Правильне укладання труби водяної теплої підлоги. Це більше відноситься до фахівців з монтажу, але знати це корисно всім. Існує дві основні схеми: змійка і равлик.


    Схема укладки теплого пола

    Перша прекрасно підходить для кімнат з маленькою площею. У кухнях, коридорах, залах і інших об'ємних приміщеннях кращий монтаж труб для теплої підлоги в формі равлика. Це дозволяє при установці теплої підлоги рівномірно прогріти всв ділянки без «холодних зон». За будівельними рекомендаціями довжина однієї магістралі не може перевищувати 80 метрів.

  4. Товщина стяжки. Для різних країн і кліматичних зон вказані значення можуть відрізнятися.

    Толщина стяжки

    Вона в значній мірі залежить від складу суміші, яка заливається, застосовуваного покриття і багатьох інших показників. Середною вважається цифра в 6-8 см. При невеликій товщині, вона буде прогріватися нерівномірно, а при великій (понад 15 см) стане дуже інертною і збільшаться експлуатаційні витрати, оскільки весь масив бетону необхідно прогріти і підтримувати виставлену температуру в заданих параметрах.

  5. Вид покриття. Найбільш поширений і раціональний варіант - це укладання керамічної плитки. Вона добре переносить температурні розширення, проводить і віддає тепло. Дерево є не кращим варіантом і багато виробів з нього не підходять для теплої підлоги, оскільки дерево дуже сильно програє в теплопровідності. Часто під ним укладають спеціальні теплорозподільні пластини.
  6. Не економимо на трубах для теплої підлоги. Багато упускають даний нюанс з виду і намагаються купити вироби мало не кустарного виробництва. Трохи пом'ята, ну і що. Після їх заливки вилучення і заміна буде дуже болючим, складним і дорогим процесом. Тому на якості труб не можна економити ніколи. Купуйте перевірених виробників: ITAL, Sinor. Особливо хотілося б відзначити торгову марку ITAL - це повністю український продукт, що відрізняється високою якістю і надійністю.
  7. Місце під розведення. Крім труб при проектуванні теплої підлоги обов'язково необхідно передбачити місце під насоси та колекторні групи, труби для радіаторів і конвекторів, інші складові. Колекторну шафу приховують (утоплюють в стіну), тому для неї створюють спеціальну нішу.

Де замовити обладнання для укладання систем теплої підлоги?

Не кожна людина володіє вичерпною інформацією з приводу тенденцій в сучасному опаленні. Як і все в світі воно активно розвивається, тому звернутися за консультацією до фахівця - це абсолютно правильне рішення.

У статті викладені основні і найважливіші етапи проектування систем теплої підлоги, а підібрати всі необхідні комплектуючі допоможуть наші оператори. Вони дадуть відповідь на ваші питання і запропонують кілька варіантів товарів на вибір.