0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Ремонт змішувача для ванни з душем

23.03.2020

Змішувач для ванни з душем є у кожного. До нього підводяться системи гарячого та холодного водопостачання. Конструкція крана досить проста, будь-який професійний сантехнік з нею розбереться. Але ось чи можна полагодити змішувач для ванни своїми руками? Давайте розберемося.

Існує три популярних типи змішувачів для ванни з душем:

  1. Вентильні. Дана система проста, її елементи: корпус, вилив, вентилі для подачі води, кран-букси;

     

    Вентильна система з перемикачем

  2. Важільні. Вони складаються з: корпусу, виливу, картриджів (відремонтувати його можна тільки заміною на новий картридж), важіль управління водою, гайка для фіксації всередині корпусного картриджа;


    рычажный смеситель в разобранном виде

  3. Сенсорні. Даний тип працює від фотоелемента, йому подається команда на включення або відключення пристрою. Ці системи вкрай не рекомендується ремонтувати своїми силами, необхідно викликати кваліфікованого сантехніка.

Причини виникнення несправностей і поломок змішувачів

Перед ремонтом необхідно встановити причину несправності. Зазвичай виявивши поломку, можна спробувати відремонтувати змішувач самостійно. Вихід з ладу буває з наступних причин:

Перелік несправностей змішувача для ванни з душем

При поломці змішувача, його можна полагодити самому. Основні місця неполадок:

Зламатися може будь-який пристрій, через неправильну установку або спрацюванная прокладок.

Течія на стику підключення виливу і корпусу

Це одна з найпоширеніших поломок, пов'язана з експлуатацією змішувача щодня. Для ремонту необхідно:

Протікання керуючого важеля в змішувачі для ванни

Це несправність викликана картриджем. Для того щоб полагодити, необхідно встановити новий картридж. Інші ознаки несправності: утруднене управління важелем, зміна температури без вашого впливу або зовсім відсутність води. Щоб відремонтувати пристрій потрібно:

Установка нового картриджа

Течія з вентиля

Зазвичай несправність в гумовій шайбі або кран-буксі. Щоб полагодити потрібно: зняти заглушку з вентиля, відкрутити гвинт, що тримає його, зняти кран-буксу. Встановити нові комплектуючі при необхідності.

Замена шайбы или кран-буксы

Протікання шланга

Дана несправність виникає при пошкодженні прокладки. Для усунення поломки, необхідно: відкрутити гайку на шлангу, поміняти шайбу. Необхідно обмотати різьблення ФУМ-стрічкою.

Протікання перемикача кран/душ

Для ремонту потрібно: відключити подачу води, зняти тумблер, поміняти несправний сальник. Здійснити збірку в зворотній послідовності.

Протікання на стику підключення шланга і лійки

Для усунення поломки необхідно: відкрутити гайку на стику з'єднання шланга і лійки, замінити зношену прокладку на нову. Назад встановити шланг/лійку, закрутити гайку.

Слабкий струмінь води в системі

Найчастіше справа в засміченні фільтра. Якщо в інших системах напір струменя нормальний. Тоді потрібно розібрати елементи конструкції і промити їх, заново зібравши і перевірити натиск води, в іншому випадку потрібно проконсультуватися з фахівцем.

Незначні поломки змішувача

Іноді бувають інші види поломок:

Як збільшити термін служби системи водопостачання

Одина з важливих порад - це використовувати воду хорошої якості. Фахівці радять застосовувати фільтри механічної очистки.

Якщо відсутня можливість використовувати великий фільтр, то бажано застосовувати пристрої, де вже є фільтр очищення.

Вище згадували, що елементи змішувача не терплять жорстку воду. Тому існують фільтри для зниження жорсткості води. Особливо це необхідно для змішувачів з кераміки, вони частіше всіх піддаються несправностям через сольові відкладень у воді.

Також буває шум у трубах, це пов'язано з неякісним кріпленням самих труб. Вирішити таку проблему досить просто, потрібно закріпити труби хомутами. Інакше це пов'язано з високим тиском в трубах. Щоб знизити рівень тиску встановлюють спеціальний редуктор.

Висновки

Несправності змішувача для ванни в основному полягають в комплектуючих низької якості, або ж є результатом тривалого терміну використання, зносу прокладок і картриджів.

У більшості поломок можна полагодити сантехніку самостійно. Погодьтеся, що під час самостійного лагодження, можна додати нових проблем в системі. Тому рекомендується викликати майстра, який займається сантехнічними роботами. Завдяки досвідченому фахівцеві, Ви заощадите час і нерви.