0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Як зробити очистку води в будинку

17.04.2018

Жителі міст дуже рідко стикаються з ситуацією відсутності води. Сучасні системи центрального водопостачання вирішили цю проблему назавжди одним махом. Для мешканців приватних будинків ця проблема є актуальною і в наш час. При відсутності водопроводу основним виходом з даної ситуації є буріння власної свердловини на присадибній ділянці.

Уявіть, ви придбали для себе гарний будинок з ділянкою, на ньому пробурено свердловину для водопостачання. Начебто всі негаразди на цьому вирішені, але не варто забувати накип в чайниках, який залишився від водопровідної води. Якщо не подбаєте про очищення води в приватному будинку, то побутові прилади чекає така сама доля.

Спочатку якість одержуваної з водозабірної свердловини води залежить від її глибини і розташування водоносного пласта. Як показує практичний досвід сучасних компаній, що спеціалізуються на бурінні, - джерел які не потребують подальшої доочистки дуже мало. Солі жорсткості і всілякі домішки існують всюди.

В результаті вапняний наліт відкладається на поверхні нагрівальних елементів (особливо ТЕНів), ванн, раковин, душових кабін, внутрішній поверхні труб і бойлерів. Вода, що не пройшла систему очищення, погано впливає на роботу посудомийних і пральних машин. Так само вона шкідлива для пиття. Напрошується тільки один висновок - обов'язкова водопідготовка перед її використанням.

Очищення води в приватному будинку поетапно

Бажано перед початком використання джерела зробити повний аналіз отриманої води. Це дозволить встановити всі присутні в ній елементи, і визначити які з них становлять небезпеку для людини і побутової техніки. Після цього підбирається відповідний спосіб доочистки води. Він може мати один або кілька етапів залежно від покладених на нього функцій. Розберемо їх по порядку.

Схема очистки воды в частном доме

Механічне очищення - перший етап

Спрямоване виключно на затримання твердих домішок і нерозчинних дрібних частинок. В якості уловлювачів застосовують фільтри грубого очищення. Як бар'єр в ньому використовують сітку і різні натуральні й синтетичні волокна, що затримують піщинки. Їх підбирають з урахуванням труби і встановлюють на вході холодної води в будинок.

До нього висуваються такі вимоги:

Фильтры грубой очистки воды

Видалення розчинних домішок - другий етап

У стандартних умовах вони не випадають в осад і рухаються зі струмом рідини. В основному це солі жорсткості, заліза та інші елементи. Наприклад, у водопровідній воді сюди можна віднести хлор, який використовується для дезінфекції. Вилучення шкідливих елементів відбувається за допомогою іонообмінних смол, що містять солі натрію. У них здійснюється заміна атома речовини (хлор, залізо, кальцій, магній, марганець, амоній) в з'єднанні на атом натрію. При цьому утворюються легко розчинні компоненти, які не відкладаються на нагрівальних елементах і стінках наповнюваної ємності.

Ионообменный фильтр

Необхідно враховувати, що такі системи очищення води вузько специфічні, що позначається на їх назві «пом'якшувач» або «обеззалізувач», «для видалення хлору». Якщо подібний фільтр очищення води в приватному будинку є універсальним, то це означає, що в ньому міститься кілька елементів для обміну різних типів іонів.

Доочищення питної води - третій етап

До цього етапу видалені всі основні забруднюючі речовини, але питання з приводу безпеки води для вживання залишається відкритим. Два вище перерахованих етапи видаляють тільки хімічні елементи і механічні частинки, в той час як в ній могли залишитися хвороботворні мікроби (наприклад, Escherichia coli) і віруси. Тому доочищення питної води відбувається за допомогою спеціальних мембран під тиском. У них можуть пройти тільки молекули води або речовини з меншим радіусом молекули. Отвори настільки маленькі, що для них навіть віруси мають гігантські розміри.

Строение обратноосмотической мембраны

Такими компонентами оснащені системи зворотного осмосу, в яких так само встановлені мінералізатори. Це пов'язано тим, що у них ступінь очищення настільки високий, що отримуємо майже чистий H2O без будь-яких інших речовин. Це так само шкідливо для людей, тому повернення корисних елементів в системі очищення води робить її корисною для людей і підвищує органолептичні показники.

Фильтр обратного осмоса

Де купити системи водоочистки в Україні?

Всі типи фільтрів ви знайдете в каталозі інтернет магазину SANMIX. На нашому сайті ви можете замовити не тільки системи водопідготовки, а й комплектуючі до них. Куплені у нас товари ми доставляємо в усі куточки країни за допомогою провідної логістичної компанії, а жителі Харкова можуть їх забрати з нашого складу самостійно.

 

Супутні Товари