0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Який змішувач для ванни краще вибрати?

11.01.2019

При проведенні ремонту часто постає питання: "Який змішувач для ванної краще?", - але не завжди відповісти на нього можна однозначно. У кожного з нас є свої переваги і особистий, не завжди позитивний, досвід поводження з різними типами змішувачів.

Сучасний ринок сантехнічного обладнання відрізняється неймовірно великою різноманітністю виробів. Вони мають безліч відмінностей в своїй конструкції, що висуває певні умови до місця їх установки і навколишнього оформлення кімнати. Це призводить до того, що без допомоги спеціальної консультації неможливо зробити вибір. Так само додатково накладається багато суб'єктивних факторів, що ще більше ускладнює процес покупки крану змішувача для ванної, ціна якого, до того ж, коливається в широкому діапазоні. Для полегшення процесу вибору ми постараємося розглянути характеристики, які змушують зупинитися на конкретному виробі або помітно впливають на зручність його використання.

Країна виготовлення змішувачів і бренд

Дуже часто назва торгової марки робить вирішальний вплив, оскільки асоціюється c певними якостями. Насправді багато іменитих компанії перенесли свої заводи в Китай, що дало можливість значно зменшити вартість кінцевої продукції. В іншому випадку вона була б занадто дорогою і не витримала б конкуренції з більш доступними пропозиціями. Наприклад, італійський виробник сантехніки і фурнітури GF Italy.

Смесители для ванны разный производителей

Найбільш якісними вважаються змішувачі для ванної німецького виробництва, але тільки деякі з них насправді виливаються на заводах в Німеччині або, хоча б, на території Європейського союзу. До них відносяться такі бренди як Grohe і Hansgrohe. Їхня продукція або її частина виробляється в країні реєстрації назви. При цьому на всіх етапах здійснюється строгий контроль, що дозволяє давати гарантію на змішувачі німецькі для ванної 5-10 років.

Варто відзначити такого розкрученого виробника як ORAS. Це фінські змішувачі, які виливають в Німеччині, Польщі та Чехії. Це забезпечує належний контроль за виробництвом при нижчій собівартості, ніж якби вони робилися в Фінляндії. Вони дуже надійні і відрізняються надзвичайно міцним корпусом.

Бренд HANSA начебто теж робить змішувачі для ванни в Німеччині, але насправді це місце реєстрації. Усі пропоновані ним вироби створюють на польських заводах, і призначені для ринку СНД і країн, що розвиваються. Їхні товари користуються популярність, оскільки давно представлені на українському ринку сантехніки і добре себе зарекомендували.

Зараз набирають популярність чеські змішувачі для ванної, вони мають непогане співвідношення вартості і надійності. Їх небагато на полицях магазинів, оскільки вони намагаються захопити нішу азіатських товарів, які бувають дешевше.

Змішувачі для ванної китайського виробництва - це найбільш помітна група даного сантехнічного обладнання. Їх найширший асортимент і великий розмах в ціні дає можливість підібрати прилад на будь-який гаманець і бажання. Часи асоціації Китаю з усім дешевим і неякісним давно пройшли. Зараз вони мають весь спектр виробничих потужностей від кустарних напівлегальних і невеликих цехів до надпотужних заводів, на яких стоять італійські і німецькі лінії. Зараз багато відомих фірм перенесли сюди свої потужності, щоб витримати конкуренцію.

Багато затребуваних і популярних у нас марок змішувачів є китайськими. За роки свого існування вони завоювали довіру на вітчизняному ринку завдяки належній якості виконання. При цьому вони набагато дешевше своїх аналогів з Євросоюзу, повними копіями яких вони можуть бути. До них відносять змішувачі HAIBA, Gerts, MIXXUS, Bianchi. Пропоновані ними запірно-регулювальні пристрої мають безліч сертифікатів про безпеку для людини і навколишнього середовища, гігієнічності та довговічності.

Недорогі змішувачі для ванни з душем купити можна у Potato, ZERIX, Solone, Q-Tap, Zegor, Touch-Z, Sanitary Wares. Основний упор вони роблять на середній і економічний сегменти. В їх каталогах є запірні пристрої від 250 гривень і вище, тому кожен варіант може дуже сильно відрізнятися від інших за компонуванням і застосовуваними матеріалами. Щоб зробити правильний вибір змішувача, варто уважно читати опис до товару. Термін їх служби коливається в межах від 1 до 3 років, але може бути і більше.

Замовляючи китайський змішувач у ванну кімнату можна придбати як найдешевше і низькоякісне пристосування для перекриття води, так і преміум класу, яке прослужить кілька десятиліть. До того ж Китайська Народна Республіка є світовою фабрикою і поставляє свою продукцію в Північну і Південну Америку, Африку, Австралію і Європу. Якість і довговічність обладнання, що постачається, залежить від купівельної спроможності населення.

Який змішувач для ванни краще за типом?

Він визначає зручність користування для конкретної людини. Бувають трьох видів:

Однозахватные смесители для ванны

Однозахватні - це найпопулярніші і досить хороші змішувачі для ванної. Вони дуже комфортні в користуванні, оскільки дозволяють "запам'ятовувати" температуру виставленої води. У ньому однією рукою регулюються всі параметри отримуваного струменя. Так само їх називають картриджними, оскільки в якості запірного механізму встановлюють керамічний картридж. У ньому зібрано ряд пластин з отворами, які зміщуються одна щодо одної. Від їхнього положення залежить кількість холодної і гарячої води, що надходить в камеру змішування.

Змішувач для ванни одноважільний має кілька типів картриджів, які відрізняються за своїм діаметром (основний показник) і висоті (вказується як високий або стандартний). Їх розміри, в більшості випадків, уніфіковані, що робить їх взаємозамінними. Особливо це стосується китайських змішувачів, які завжди роблять для виробництва на потоці. У той час як деякі відомі виробники можуть робити спеціальні запірні механізми під конкретну модель, щоб їх купували тільки у них.

Двухзахватные смесители

Двозахватний - це давно відомий радянський змішувач для ванної. Його часто називають вентилем або краном, хоча ця назва тільки окремого елементу. Механізм роботи такої системи дуже простий. Він полягає в наявності двох кран-букс, які на кінці мають ущільнювальну гумку. Від ступеня їх відкриття (відкручування) залежить розмір отворів, які регулюють обсяг рідини, що надходить в камеру для змішування.

Перевага такого крана змішувача для ванни і умивальника в простоті ремонту. У 90% випадків потрібна заміна ущільнювальної гумки, яка з часом втрачає еластичність і спресовується при постійному надмірному закручуванні. Він здатний виставити максимально точну температуру води, оскільки холодний і нагрітий струмінь регулюються незалежно один від одного, а тільки потім з'єднуються.

У вентильних кранів в ванну висока стійкість до наявності у воді піску та іржі, а дуже проста конструкція різко знижує їх вартість. Незручністю є те, що при налаштуванні необхідно задіяти обидві руки і при закритті не зберігаються температурні налаштування.

Смеситель с тремостатом для ванны

Змішувач термостатичний для ванни і душу з'явився на ринку сантехніки відносно недавно. Це справжня знахідка для сімей з маленькими дітьми і при нестабільному тиску в трубах. Він забезпечений спеціальним вбудованим термостатом, автоматично підтримує задану температуру. Механізм налаштування нескладний, але обладнаний спеціальним захистом від втручання дітей і людей не знайомих з приладом. Установка змішувача з термостатом для ванни запобігає опікам і дозволяє спокійно помитися жителям верхніх поверхів багатоквартирних будинків.

У попередній частині статті читач може ознайомитися з існуючими типами приладів і дізнатися з яких країн вони надходять в Україну.

Гусак для змішувача у ванній

У професійному середовищі ця деталь називається виливом, оскільки з неї витікає (виливається) рідина. Залежно від рухливості і розміру буває:

Гусак для смесителя в ванную

Перші нам найбільш відомі, оскільки зручні у використанні. При необхідності гусак легко прибрати в сторону або повернути в потрібному напрямку. Їх слабким місцем є ущільнювальна гумка, яка поступово приходить в непридатність в результаті тертя, але просто замінюється на іншу. На сам гусак для змішувача у ванній ціна залежить від довжини. Він є змінним елементом, що дозволяє підібрати деталь необхідної величини або замовити нову.

Особливо популярні змішувачі для ванни з довгим виливом. Такі поворотні компоненти розроблені для використання з ванною і умивальником. Вони зменшують необхідну кількість виходів підключення і економлять простір в маленьких кімнатах.

Смеситель с длинным изливом

Неповоротний змішувач характеризується тим, що його вилив часто виливається разом з корпусом. Він характеризується невеликими розмірами і обмеженою функціональністю. Плюсом даного пристосування є цілісність конструкції, оскільки рухливі деталі першими виходять з ладу.

кран с коротким изливом

Носик змішувача у ванну створюється завдовжки до 20 см і призначений тільки для наповнення цієї ємності. Під ним незручно наповнювати відро або прати, оскільки потік йде близько до борту або прямо по ньому, але свою основну функцію він виконує добре.

Змішувач з душем для ванної

Смеситель для ванны с душем

Найпопулярніший і затребуваний варіант. Така техніка відрізняється великою універсальністю, дозволяючи приймати кілька видів банних процедур в одному місці. У той же час він економить простір, розширюючи можливості облаштування та додаткового розміщення техніки в приміщенні.

Залежно від виробника можна вибрати змішувач для ванної без душу.

смеситель без душа

Часто в них є вихід для під'єднання шланга, але його з лійкою в наборі немає. Така комплектація помітно знижує вартість, а стандартне різьблення сприяє підключенню більшості душових шлангів, придбаних на найближчому базарі.

Змішувачу з яким способом установки віддати перевагу

Фіксація запірного пристрою на поверхні має 5 варіацій:

Настінне розташування найтрадицініше і найчастіше зустрічається.

настенный смеситель в ванную

На такий змішувач для ванної відгуки та рекомендації зустріти найпростіше. Він за допомогою ексцентриків або безпосередньо сам підключається до водопровідної труби, що йде від стояка. Вона може бути прихованою або йти вздовж стіни. Виходи на трубі мають різьбу, на яку накручуються накидні гайки для фіксаціі, які утримують настінний змішувач для ванни на місці. У більшості випадків вони мають уніфіковану відстань між кріпленнями в 15 см.

Всі інші прилади встановлюються на горизонтальну поверхню і відрізняються тільки фіксуючим механізмом. Вони приєднуються до водопроводу за допомогою гнучких підводок.

Змішувач для ванни та душу на шпильці оснащений особливої ​​форми притискною скобою, яка підтискає виріб. Вони погано тримаються на тонких поверхнях і можуть провертатися навколо вертикальної осі. В такому випадку краще купувати пристрій з двома шпильками. Такими фіксаторам переважно затискають крани для стільниць на кухні, стандартна товщина яких 30-35 мм і більше. Цьому сприяє і значна довжина шпильок.

Вибираючи на гайці змішувач для ванної Грое або іншої торгової марки, ви купуєте виріб для тонких поверхонь. Вони міцно фіксуються на краю ємності з нержавіючої сталі або чорної сталі, покритих емаллю. Для цього зроблена на нижньому кінці різьбова циліндрична частина, що вставляється в готовий отвір. Знизу на нього надівається прокладка ущільнювача з гуми і підтискається гайкою. Вона має вгорі спеціальне розширення схоже на шайбу, зване "спідницею". Така форма дозволяє створити максимальне притискне зусилля через ущільнювач. При переобладнанні чавунної радянської ванни під полімерну - ідеальна пропозиція.

напольный смеситель для ванны

Воліють вибрати змішувач для ванної підлоговий власники приміщень для гігієнічних процедур значної площі. Такі кімнати можна побачити в американських фільмах. Тут сама ванна розташовується не біля стінки, а посередині. Це вимагає певного типу розведення труб подачі, які ховаються в підлозі. Використання підлогового змішувача в такій ситуації буде ідеальним вибором. Він оснащений спеціальною стійкою, яка піднімає його на певну висоту. Внизу до неї підключається подача води. Його кріплення до підлоги відбувається за допомогою спеціальних отворів у підстаці.

Вбудовані діляться на дві категорії:

У нас самі перемикачі поширені дуже мало, оскільки в основному ми живемо в квартирах зі стінами з цегли або бетонних плит. У більшості випадків вони не розраховані на створення штроб або інших заглиблень в них. Такі прибори передбачають відсутність в душі шланга, а розпилювач просто стирчить зі стіни, що незручно у використанні.

Змішувачі врізні для акрилових ванн користуються набагато більшою популярністю. Вони встановлюються в спеціальному місці на борту, де під них свердлити отвори. Кожен такий комплект складається з візуально окремих складових, з'єднаних між собою знизу (перемикач, вилив і лійка з шлангом). Залежно від конструкції дивертор може знаходиться на будь-якому з елементів. Врізний змішувач для багатьох виглядає незвично, але дуже сучасно на акриловій ванні. Його можна закріпити і на чавунній ємності, але просвердлити в ній дірку буде досить складно.

Вибір матеріалу з якого зроблений змішувач

материал смесителя

Зараз найбільш популярними для виготовлення даної категорії товару є:

Латунні змішувачі для ванної - це всім відомий еталон довговічності та якості. Вони відрізняються тривалим терміном служби, стійкі до окислення і багатьх інших руйнівних для металу факторів. Такі вироби можуть залишати в натуральному кольорі або обробляти додатково декоративно-захистними покриттями.

Силумінові змішувачі, вони ж зі сплаву алюмінію, відрізняються дуже великим діапазоном за якістю виконання і надійності. Все залежить від того, які додаткові компоненти використовуються в якості добавок. Це веде до того, що запірно-регулювальні пристрої з такої речовини можуть коштувати від 50 до 2000 гривень і мати різний термін гарантії на корпус. Перед покупкою необхідно проконсультуватися з продавцем або переглянути відгуки в інтернеті про цю модель або її бренд. Вони обов'язково повинні покриватися захисним напиленням з хрому, цинку або порошкової фарби.

Змішувачі з нержавійки майже не поступаються за якістю і довговічностю латунним. Вони робляться з іншого матеріалу, який протистоїть іржавінню. Наприклад, пропоновані нами змішувачі під торговою маркою Frap мають термін служби корпусу до 30 років. Вони китайські, але відповідають найвищим нормам безпеки і експортуються в США.

Не залежно від використовуваного матеріалу зі збільшенням товщини стінки зростає її міцність.

Зовнішній вигляд

Сучасна промисловість пропонує найширший асортимент змішувачів різних модифікацій і кольору. Тут вибір залежить тільки від особистих переваг або вимог дизайнера. Він є першим фактором, який змушує зупинити погляд, набрати номер телефону або підійти до продавця. Це той випадок, коли доречне прислів'я "На смак і колір товаришів немає".

Ретро смесители в ванную комнату

Наприклад, змішувачі ретро для ванни ідеально підходять для стилів "Прованс" або "Кантрі". Якщо у них масивний корпус, то вони відмінно виглядають в інтер'єрі бароко з його важкими формами або арт-деко, що тяжіє до екстравагантності.

Який змішувач для ванни краще вибрати?

Однозначно відповісти на поставлене запитання неможливо, оскільки у кожного покупця свій ідеал. Куплений прилад обов'язково повинен відповідати трьом основним критеріям:

Якщо вам не подобається змішувач, він швидко заміниться на новий. Варто відзначити, що це не аксесуар, а утилітарна річ, яка інтенсивно використовується і не повинна викликати дискомфорту під час купання.

Вище в статті ми розглянули всі головні параметри, що впливають на вибір, постаралися чітко відповісти на більшість виникаючих у клієнта питань і пояснити призначення деталей. Повторимо їх в порядку виникнення:

Інтернет магазин змішувачів для ванної Sanmix дозволить, спираючись на перелічені параметри, замовити відповідний для будинку прилад. У нашому каталозі, за допомогою фільтрів з лівого боку екрану, можна підібрати за кілька хвилин потрібний пристрій.