0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Як вибрати насосну станцію для будинку

24.06.2020

Вибір насосної станції водопостачання - важливий етап у підвищенні комфортності проживання в будинку. Завдяки даному пристосуванню, ще званому безбашенка або гідрофор, стало можливим автономно обладнати благами цивілізації заміські будинки і дачі. Сьогодні вже мало хто представляє котеджі за межами міста без проточної холодної та гарячої води, туалету та душу в приміщенні, пральної машини-автомату. Вже багато хто відмовився від зручностей на вулиці, молодь навіть не підозрює, що таке раніше існувало.

Безбашенка, завдяки своїм компактним розмірам і відносно простому налаштуваню, дозволила створити автономне водопостачання в приватному будинку. При цьому більше немає необхідності в центральному водогоні та водонапірній вежі, що вимагають складного монтажу і дорогого обслуговування.

Читайте також: Що таке насосна станція водопостачання

Насосна станція для приватного будинку - як вибрати

Підбір гідрофора для індівідуального водопостачання є важлівім і відповідальнім завдання. Від правильної компоновки системи залежить довговічність сантехніки і самої насосної станції водопостачання. Якщо при віборі її потужності виявилося недостатньо, то вона не зможе забезпечити водою всі місця водорозбору і мешканцям доведеться встановлювати графік користування.

Перед покупкою гідрофора обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, почитайте додатково форуми і цю статтю, оскількі помилка может обійтіся дуже дорого. Нижче ми розглянемо основні аспекти, на які варто зробити упор, вибіраючі насосну станцію водопостачання. Вони допоможуть правильно зорієнтуватися в розмаїтті гідрофорів і визначітися з необхідними технічними характеристиками.

Максимальна відстань від колодязя до насосної станції

Це один з найважливіших показників при виборі безбашенки, оскільки їй необхідно дістати воду з отвору в землі і проштовхнути її далі до змішувача, крану чи іншої точки водозабору.

Вирішивши купити насосну станцію водопостачання враховуйте, що вона комплектується поверхневим насосом. Він здатний піднімати воду зі свердловини або колодязя глибиною не більше 7-9 метрів в залежності від конструкції. Зазначене твердження означає, що це максимально можливе занурення у воду, де він зможе її ефективно забирати для подачі в приміщення. Багато хто вказує, що це значення до дзеркала води, що є в корені неправильним.

Наприклад, якщо глибина колодязя або свердловини 15 метрів, а до поверхні рідини - 9, то насосна станція не зможе забезпечити водопостачання. Вона не в змозі підняти воду з більшої глибини. Вона всмокче кілька літрів, які зможе зачерпнути, але в подальшому буде працювати в холосту доки не згорить або її не вимкне спеціальна автоматика.

где устанавливать насосную станцию схема

Так само враховуйте, що один метр по вертикалі дорівнює 10 по горизонталі. Тоді гідрофор допускається встановлювати на відстані від свердловини або колодязя, але сумарне значення не повинно перевищувати зазначених вище параметрів (зазвичай вони вказуються в технічному паспорті безбашенки).

Формула розрахунку максимальної відстані від колодязя до насосної станції водопостачання:

В>=(Г-1)+Д/10, де

Ліве значення завжди повинно бути більше або дорівнювати правому. При перевищенні показників справа станція водопостачання не зможе виконувати функції по водоподачі.

Для більшої наочності як працювати з формулою при виборі безбашенки зробимо розрахунки на кількох наочних прикладах:

Підставляємо отримані значення в формулу:

7>=(5-1)+20/10, в результаті отримуємо

7>6.

Наведені розрахунки показують, що насосна станція для будинку підібрана правильно - вона здатна забезпечити водозабір з даної свердловини.

Чи варто вибирати насос для гідрофора з ежектором

Ежектор - це спеціальне пристосування, яке здатне передавати кінетичну енергію від одного середовища до іншого. При цьому важливо, щоб одна з них рухалася з більшою швидкістю. Наявність такого пристосування дозволяє підвищити глибину всмоктування до 22, а в деяких моделях до 50 м. Але великим мінусом є те, що продуктивність безбашенки падає від заявлених від 40% до 60%. Особливість в тому, що частина води падає назад через спеціальний отвір і шланг, передаючи енергію падіння знову всмоктуваній рідини. Цей нюанс веде до того, що імениті виробники не випускають для водопостачання такі насосні станції, а рекомендують комплектувати їх глибинними насосами. До того ж монтаж системи водопостачання із застосуванням гідрофора з ежектором вимагає досвідченого майстра, який зможе правильно її налаштувати.

насосная станция с эжектором

Як підібрати продуктивність насосної станції

Показник вказує на обсяг рідини, який прилад може перекачати за одиницю часу. Чим він вищий, тим більше точок водопостачання одночасно здатна забезпечити насосна станція. При його розрахунку важливо відразу визначитися, скільки кранів або змішувачів буде встановлено в будинку, також подумайте, а чи в найближчому майбутньому буде збільшено кількосьі точок розбору води, чи буде потрібна прокладка трубопроводів. Це дозволить відразу вибрати безбашенку відповідної потужності.

Розрахунок необхідної потужності насосної станції водопостачання грунтується на кількості точок, що роздають воду, і приладів, яким вона потрібна для роботи. Вони всі підсумовуються і показують, з якою потужністю підібрати насосну станцію водопостачання для проточного водопостачання будівлі, будунку.

водоснабжение частного дома схема

Так вважається, що ванни, змішувачі, крани на одну воду, пральні і посудомийні машини, душ споживають по 10 л/хв рідини, а зливні бачки унітазів, біде - 5. Знаючи ці цифри можна підрахувати, скільки води повинно надходити за хвилину по трубах, щоб забезпечити одноразову роботу всіх встановлених приладів. А для стабільності їх роботи, і щоб безбашенка не працювала на межах свіх показників, рекомендується додавати 20% потужності.

Наведемо кілька прикладів, щоб полегшити вибір гідрофора надалі.

У будинку є два санвузли в яких встановлено по ванній, біде, умивальнику зі змішувачем і унітазу. На кухні розміщена одна раковина зі змішувачем і пральна машина. Норми споживання ними рідини всім відомі. Тепер підрахуємо прилади, які споживають по 10 літрів:

пралка+2 ванны+2 умывальника+змішувач на кухні.

Отримуємо 6 проборів, котрі виливають за хвилину 60 літрів води. Додатково в будинку є два біде і унітаза, які забирають з трубопроводу по 5 літрів:

4*5=20 л/хв.

Підсумуємо отримані значення:

60+20= 80 л за хвилину

повинна видавати насосна станція для приватного будинку, яку будуть підбирати. Якщо необхідна продуктивність гідрофора за годину, то отриманий показник множимо на 60. Це відповідає кількості хвилин в 1 годині. Виходить, що за даний інтервал прилад повинен видавати:

80*60=4800 л/год.

Але ми ж пам'ятаємо, що у нього в запасі повинно бути 20 відсотків від потужності. Значить:

4800*20%(0,2 при розрахунку на калькуляторі)=960.

Необхідно приплюсувати до попереднього значення.

4800+960=5760 л/год.

З такою продуктивністю потрібно підбирати насосну станцію для системи проточного водопостачання будинку з вказаною кількістю техніки і сантехніки. У той же час не варто прагнути купувати надпотужні пристрої, оскільки вони будуть споживати надмірно багато електроенергії при фактичних показниках роботи в кілька разів нижче.

Врахуйте, що при підборі даної безбашенки не було потрібно поливати город, газон і дерева. Якщо в цьому є необхідність, то їх розрахункова інженерна потужність повинна додаватися до отриманого вище значення. Так само для них може бути застосована окрема система труб з насосом.

Дебіт свердловини і продуктивність гідрофора

Яким би ультрановим і потужним не був встановлений прилад, якого б великого діаметра не були труби для системи водозабезпечення, він не закачає в них води більше, ніж може видати свердловина або колодязь. Тому спочатку необхідно встановити їх дебіт (обсяг рідини, що стабільно надходить за одиницю часу). В процесі буріння організації, які дорожать своєю репутацією, видають на зроблені ними свердловини та колодязі технічні паспорти.

Без визначення дебету не можна підбирати і встановлювати насосну станцію водопостачання. Вона може згоріти, або не зможе забезпечити житло водою, а всі гроші на систему водоподачі будуть «викинуті на вітер».

Бажано, щоб дебіт визначали фахівці з відповідною освітою та практичним досвідом в даній сфері, інакше помилки можуть значно ускладнити функціонування гідрофора і всього водопостачання.

Вибір насосної станції по висоті напору

Цей показник визначити найпростіше. Він вимірюється по дистанції від безбашенки до самої віддаленої точки подачі води. Основні принципи розрахунку такі ж, як і при визначенні глибини, з якої йде забір рідини.

Відразу варто обмовитися, у насосної станції розрахунки проводяться безпосередньо від неї, а у свердловинного насоса на всю дистанцію, на яку він здатний підняти вологу, включаючи ділянку в свердловині.

Також враховуйте, що напір і продуктивність не пропорційні і в залежності від конструкції виробу істотно відрізняються один від одного. Розраховувати їх необхідно окремо.

как рассчитать напор станции водоснабжения

Підрахунок необхідної сили натиску роблять за формулою:

Н=(Г1+Г2+Гn)/10+(В1+В2+Вn), де

Зробимо розрахунок практично на двох будинках. В одному станція водопостачання встановлена в підвалі. До самої віддаленої точки роздачі води 10 метрів, 5 по вертикалі і горизонталі. Підставимо їх у формулу:

Для зазначеної будівлі потрібно вибрати гідрофор, з напором в 5,5-6 метрів, якщо хочете залишити запас міцності електронасосу.

У другого будинку свердловина віддалена від будови на 15 метрів, а найостанніший кран розташовується на 3 поверсі. Від точки роздачі до нього протягнута горизонтальна труба довжиною в 2 метри, а від місця входу в будівлю він піднімається на останній поверх на 8 метрів. Тепер складемо всі значення воєдино і зробимо розрахунки.

Для вказаного будинку вибирають насосну станцію з висотою напору в 9,7-10 метрів.

Просто співвіднести висоту подачі води по трубах з силою створюваного тиску не рекомендується, оскільки гідрофор виявиться надмірно потужним для подачі проточної води в будинок. Він ніколи не запрацює на повну потужність, якщо не передбачається зміна внутрішнього планування, а електрику споживатиме на всі свої характеристики.

Вибір гідроакумулятора для насосної станції

Вона є основою всієї конструкції, на яку монтуються інші елементи. Це бочка, в яку в залежності від конструкції, вмонтована мембрана або вставлена гумова груша. Вона підтримує стабільний тиск в системі, перешкоджає гідроударам, зменшує кількість включень насоса, подовжуючи термін служби.

Обсяг елемента повинен бути достатнім для того, щоб гідрофор не включався кожен раз на підкачування.

Існує кілька способів розрахунку обсягу бака насосної станції водопостачання, яка підбирається. Найпростіший і неточний - по числу мешканців в будинку.

Резервуар з водою в безбашенці повинен мати наступні значення в літрах:

Гнатися за об'ємом бака не варто. Чим він більший, тим менше включається насос, але вода повинна за добу в ньому повністю оновлюватися не менше 2-3 разів. В іншому випадку, особливо влітку в приміщенні, вона буде швидко застоюватися. У ній почнуть розвиватися різні мікроорганізми, вона почне видавати неприємні запахи.

Гідробаки підвищеної ємності можуть бути рекомендовані для колодязів зі слабким дебітом, щоб вони встигали набиратися до наступної закачки. Це визначає відповідний фахівець при створенні системи водопостачання.

Так само вибрати мінімальну ємність насосної станції можна за спеціальною формулою:

Мін_Об=(К*ВН*(Т_max+1)*(Т_min+1)/((Т_max-Т_min)*(Т_пов+1), де

Всі зазначені особливості даються в технічних паспортах приладів насосної станції.

гидроаккумулятор для насосной станции

При підборі гидробака знайте, що він заповнюється не повністю, а на 1/3 або 40% в залежності від конструкції. Це зроблено для того, щоб із зворотного боку закачати повітря. Він створює негативний тиск і дозволяє пристрою автономно подавати воду з ємності без споживання електрики. В іншому випадку під напором рідини гумова груша розтягнеться до максимуму, а насосна станція почне функціонувати в режимі звичайного насоса.

Безбашенка і реле тиску

Контролер для напору - це мозковий центр усього гідрофора. Він визначає тиск, який буде в системі труб. Його механізм спрацьовує при падінні або підвищенні сили натиску до виставленого значення. Реле самостійно вмикає і вимикає насосну станцію без втручання людини.

Вибираючи собі в безбашенку реле приділяйте увагу силі струму, і можливості регулювати тиск. Особливо це важливо при заміні зламаного регулюючого пристрою на новий, оскільки насосна станція - це єдиний комплекс.

Можливість регулювати водяний стовп в трубопроводі значно розширює можливості пристрою. Зазвичай створюваний ним натиск вказується в описі і знаходиться в межах 1,5-3,5 атмосфери. Якщо ж його можна змінювати, то діапазон здатний вирости від 0,1 до 6 бар.

При виборі реле для насосної станції враховуйте, що дельта між максимальним і мінімальним значенням стандартна. Якщо вона дорівнює 2 атмосферам, то підвищення меншого тиску з 1 до 3 бар, вимагає підняття верхнього з 3 до 5. В інших варіантах прилад працювати не буде.

реле давления

За типом управління контролери бувають механічні (найпопулярніші) й електронні. Другі можуть бути з різними додатковими регулюючими програмами, але перші - надійні, прості в застосуванні, автономні.

Реле тиску з захистом від сухого ходу для насосної станції

Це кращий вибір для установки на гідрофор. Такий контролер тиску вбереже насос від роботи, коли в свердловині закінчилася вода. Він підтримує робочий тиск в трубах водопостачання і береже насосну станцію від перегорання. Після спрацьовування захисного механізму його завжди можна знову включити в роботу. Вибираючи реле тиску з захистом від сухого ходу для безбашенки, ви отримуєте механізм, який економить безліч грошей, зберігаючи дороге устаткування.

реле с защитой от сухого хода

Де купити насосну станцію водопостачання в Україні

Широкий асортимент гідрофорів представлено в каталозі інтернет магазину Sanmix. На нашому сайті ви знайдете великий модельний ряд безбашенок, які відмінно підійдуть для створення автономного водопостачання котеджів, квартир, заміських будинків, дач.

Щоб замовити насосну станцію, залишайте заявку на сайті або телефонуйте за вказаними у верхній частині сторінки телефонними номерами. Всі товари ми доставимо в українські регіони провідними службами. Чекаємо на ваш дзвінок!

Супутні Товари