0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Як підібрати насос для поливу городу

23.01.2018

Насос для поливу городу є серцем всієї зрошувальної системи. Він змушує працювати всі складові, подаючи воду в розпилювачі або стрічки крапельного зрошення. Від його правильного вибору залежить функціонування всього іригаційного модуля. При установці невідповідного насоса можуть виникнути всілякі неполадки:

Кожна з вище перерахованих умов, робить полив неможливим, і здатна призвести до поломки двигуна, що виллється в дорогий ремонт.

Як вибрати насос для поливу?

Вибираючи насосне обладнання для комплексу по зрошенню ділянки, необхідно врахувати велику різноманітність показників, які мають значний вплив на його функціональність:

Насос для полива в сборе

Від якості води і джерела, з якого її викачують, залежить який вибрати насос для поливу городу. Одні моделі прекрасно справляються з величезною кількістю різноманітних домішок, інші не переносять найменшої піщинки.

Віддаленність місця викачування від точки видачі, нерівна місцевість і зрошувані площі безпосередньо впливають на потужність пристосування. Чим ці значення більші, тим продуктивніше вибирається апарат.

Поливальні шланги і всілякі доповнення до них дуже сильно впливають на загальну продуктивність зрошувального комплексу. Діаметр водопроводу впливає на кількість кубів, які він здатний транспортувати за одиницю часу. У той же час враховують, що чим він ширше, тим потужніший водяний насос для поливу необхідно купувати.

Багато хто на своїх садових наділах вдається до невеликої хитрості. Вони для підтримки високого тиску використовують рукава меншого перетину, що дає можливість доставити її на необхідну відстань. Для тривалого і справного функціонування приладу найкраще дотримуватися заводських інструкцій по експлуатації.

Наявність з'єднувальних фітингів, перехідників, трійників, кутників, хрестів знижує ефективність всього поливального комплексу на двадцять відсотків, що є досить відчутним показником.

Від виду установки для зволоження змінюється потреба в потужності напору. При використанні крапельниць повинен бути невеликим, а при дощуванні повинен бути досить значним.

Як вибрати насос для поливу по потужності?

В першу чергу визначаються з культурою, яку будуть поливати. У різних рослин потреба в водозабезпеченні відрізняється в широких межах. Для прикладу візьмемо усереднену цифру, яка дорівнює 6 літрів на добу на метр квадратний, а територію поливу рівною 200 квадратам.

Маючи ввідні дані зробимо розрахунок:

6х200 = 1200л

Щоб забезпечити нормальний ріст і розвиток рослин на ділянці, їм потрібно 1200 літрів води. Так само враховується час, який готові приділити поливу. Якщо грунт повинен бути зволожений за годину, то вибирається пристрій з потужністю 1,5 куба, якщо на зазначений процес можна витратити більше часу або стоїть автоматична система управління, то водяний насос для поливу може бути слабшим. Його продуктивність позначається на упаковці латинською буквою Q, а один куб дорівнює 1000 літрів.

Наступний етап полягає в прорахунку зазначених в попередньому розділі факторів. При проведенні розрахунків враховують, що 1 м висоти підйомної дорівнює 10 м на площині для рукава перетином один дюйм. Наприклад, 20 метрів по вертикалі можна порівняти з 200 по горизонталі.

Зробимо послідовність розрахунків:

Зробимо калькуляцію:

14,2+4+10=28,2, де

Підрахувавши всі показники з'ясувалося, що необхідний апарат здатний піднімати воду на висоту не менше 29 метрів. У характеристиках до приладу цей параметр позначається латинською буквою H.

Типи використовуваних для поливу насосів

В даний момент на ринку України представлений великий вибір насосів, які відрізняються продуктивністю і принципом функціонування. За способом установки їх ділять на:

Перші встановлюються поруч з джерелом, другі занурюються безпосередньо у воду. Вони більш поширені, оскільки мають кращі характеристики.

Насоси для забору рідини з ємностей

Відрізняються компактністю і простотою у використанні. У їх конструкції передбачені спеціальні кріплення для монтажу на бортах накопичувача. Вони мобільні і дають можливість здійснювати викачування з бочок глибиною менше 1,2 метра. У них низька гучність і мала вага (в середньому 4 кг).

Вони працюють тільки з чистими рідинами, але такі механізми дозволяють використовувати для поливу зібрану дощову і нагріту за день відстояну воду.

Поверхневі насоси

 

Насос поливочный Поверхностный

Перевага в простоті обслуговування. Всі робочі частини знаходяться на поверхні, що спрощує догляд за ними. У той же час вимагають захисту від вологи. Головним їх недоліком є ​​низька підйомна здатність. Максимальна глибина споживання не може перевищувати 8 метрів, а подача спокійно досягає 50-ти. Підібрати необхідну модель поверхневого насосу можна в нашому каталозі

Заборний шланг у них повинен бути виготовлений з міцних матеріалів, що мають ребра жорсткості. В іншому випадку при потраплянні в нього повітря виникає вакуум, в результаті чого стінки подаючої магістралі злипаються.

Занурювальні насоси

Найбільш поширені і затребувані, встановлюються в колодязі, колонки, великі ємності з чистою водою. Для пристроїв характерна висока продуктивність і чутливість до забруднень. Вони швидко пошкоджуються піщинами і не здатні перекачувати рідину з мулом, глиною, органікою, різними дрібними частинками.

Свою назву отримали через те, що опускаються під водяне дзеркало, ще їх називають насоси свердловинні. Головне, щоб до дна було не менше 100 сантиметрів. Без води вони моментально перегріваються і згоряють, оскільки використовують її для охолодження, але при дотриманні вимог експлуатації служать тривалий час.

Дренажні і фекальні насоси

Вибирають такі механізми для постачання вологою з боліт, брудних ставків, річок і озер. Відрізняються не дуже високою продуктивністю, але не бояться піску, глини, залишків органіки, мулу. У них на роторі встановлений подрібнювач, який дробить залишки рослин.

Дренажный насос для полива

Дренажні насоси не придатні до використання з жодною з систем поливу, оскільки пори в розбризкувачі моментально заб'ються. Годяться тільки для зволоження ґрунтів самопливом, коли вода з труби витікає на грунт і довільно розходиться по ній. Також можуть застосовуватися для наповнення бочок, що застосовуються для відстоювання рідини з подальшим поливом насосами для ємностей.

Де купити насос для поливу городу?

У каталозі інтернет магазину SANMIX представлений широкий вибір обладнання для створення зрошення і викачування води з різних джерел, а також шланги до насосів. Телефонуйте нам, і наші менеджери безкоштовно дадуть відповідь на всі ваші запитання.