0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Як доглядати за аксесуарами для ванної?

21.10.2017

Аксесуари для ванни міцно увійшли в наше життя. Без них неможливо уявити жодну ванну кімнату. Виконують не тільки утилітарну, а й естетичну функцію, завершуючи композицію інтерьеру. В радянські часи був обмежений не тільки вибір моделей, а й матеріалів, з яких вони виготовлялися. Тому не залежно від того, що ми купували, догляд за ними був завжди однаковим.

Зараз же вибір допоміжних виробів для санітарного вузла зашкалює. Вони мають всі кольори веселки, всілякі форми (від класичних до химерних). Основою для їх виробництва можуть бути натуральні, синтетичні і комбіновані матеріали. І кожен з них вимагає до себе індивідуального підходу при догляді. Наприклад, багато сучасних матеріалів можна чистити агресивними засобами, які містять кислоти і луги. Вони вмить знищать пластмасу, акрил, силікон, але в той же час добре відчистять від іржі багато сортів кераміки.

Відразу ж виникає закономірне питання: «Які аксесуари для ванної краще купити?». Однозначної відповіді дати неможливо. Оскільки при виборі матеріалу для виробу все залежить від наявності у вас часу на прибирання, маленьких дітей, кількості членів сім'ї. Тому розглянемо кожен з них окремо.

Як доглядати за металевими аксесуарами для санітарного вузла

Відрізняються найбільшою міцністю. Виготовляються з чорної нержавіючої сталі, ZAMAKа (сплаву цинку, алюмінію і міді), латуні. Вони добре переносять різні удари, за них нестрашно вхопитися при падінні або ковзанні. Особливість чорної сталі в тому, що вона легко іржавіє у вологих умовах, тому її покривають захисним напиленням методом гальванізації, що збільшує термін служби.

Хоча дані матеріали і відрізняються стійкістю до механічного впливу, якщо їх весь час терти жорсткими абразивами, вони дуже швидко втратять свій гарний зовнішній вигляд. Тому при догляді за ними існує кілька правил:

Як чистити полімерні аксесуари для ванної

Сюди можна віднести моделі з пластмаси, акрилу, поліпропілену, поліестеру, ABS-пластика, силікону, полістиролу. Багато з них нестійкі до впливу ультрафіолету, деякі є крихкими. Головне в їх догляді, це відсутність впливу абразивів і агресивних речовин.

Багато з цих матеріалів під впливом ультрафіолетового впливу можуть тьмяніти і втрачати свою привабливість. Кращий догляд для них - це миття в мильній воді з обполіскуванням і витиранням насухо. Навіть якщо і заявлено, що матеріал, наприклад, полістоун, стійкий до хімічного і атмосферного впливу, при постійних механічних впливах дуже швидко дряпається і приходить в непридатність.

Якщо все ж потрібно застосування чистячих засобів, то використовують універсальні. Їх розводять водою у співвідношенні 1 до 100. Якщо потрібно потерти забруднення, то використовують змочену в розчині меламіновую губку.

Не залежно від того, які аксесуари потрібні для ванної з даної категорії, в більшості своїй вони мають низьку ціну. Тому часто їх простіше і дешевше замінити на нові, ніж докладати зусиль для відновлення первісного вигляду.

Як очищати скляні і керамічні вироби у ванну кімнату

Скло і кераміка відносяться до природних матеріалів, які використовувалися з давніх часів. Вони відрізняються високою стійкістю до дії агресивних речовин. У той же час, вони досить легко дряпаються при механічному чищенні, що різко знижує їх естетичний вигляд. Вирішивши купити дані вироби в санвузол, потрібно врахувати можливість їх очистити тими чи іншими речовинами.

Особливу увагу потрібно приділити кераміці. Вона є пористим матеріалом, який легко вбирає запахи. Щоб цього не відбувалося, вона покривається глазур'ю або лаком. І той і інший матеріал не стійкі до інтенсивного механічного впливу.

Покриття SOFTTOUCH

Це прогумований пластик, зовні він схожий на просте напилення з гуми. Зараз його інтенсивно використовують для покриття крихких і слизьких поверхонь, що попереджає випадіння предмету з руки. Ціни на аксесуари для ванної з таким покриттям вище, оскільки воно робить їх використання більш зручним. При забрудненні очистити їх потрібно якомога швидше. Бруд в нього в'їдається дуже швидко і потім видалити його практично невозможно. SOFTTOUCH не стійке до кислот і лугів, його не можна обробляти абразивами. Чиститься тільки спиртом або миючими речовинами, які мають м’який вплив на поверхню.

Як вибрати аксесуари для ванної

Замовляючи той чи інший варіант під дизайн своєї ванної кімнати, виріште, наскільки часто і ретельно ви готові його мити і протирати. Найбільш бюджетні варіанти з пластику є і найпростішими в догляді, їх просто миють у воді з милом. Оскільки ціна пластикових аксесуарів одна з найнижчих на ринку, при сильному забрудненні вони викидаються на сміття.

Чим дорожче основа виробу, тим краще варто стежити за його чистотою, оскільки заміна такої деталі інтер'єру істотно позначиться на гаманці.