0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Як правильно зробити систему крапельного поливу

13.02.2018

Полив грядок є важливим агротехнічним прийомом, що дозволяє поліпшити зростання рослин і значно підвищити урожай. Зрошення всієї ділянки провокує бурхливий розвиток бур'янів, волога на листі стимулює розвиток захворювань. Тому все більше городників застосовують крапельне зволоження, яке має свої незаперечні плюси, а зібрати таку систему самостійно не складе труднощів.

Переваги:

Капельное орошение огорода

Як зробити крапельний полив своїми руками?

Дана іригаційна система, на перший погляд, виглядає складно, але насправді досить проста в збірці і використанні. Для неї знадобиться купити:

Вирішивши зробити систему крапельного зрошення на городі врахуйте, що вона досить специфічна і вся поливальна частина (краплинні рукава і комплектуючі до них) не можуть бути використані для інших типів поливу. При акуратному використанні і правильному зберіганні вони прослужать кілька років, а не один сезон, як зазначено в гарантії.

Складання плану ділянки і системи поливу городу

Перш ніж приступити до монтажу, необхідно вирішити, як будуть розташовуватися грядки і, відповідно, іригаційні водопроводи, буде відбуватися підключення до магістральних шлангаів, які фітинги краще використовувати. Це допоможе правильно спланувати прокладку всіх елементів іригаційної системи, уникнути помилок і зменшити витрати матеріалу.

План капельного орошения

Дуже велику роль грає рельєф території. На рівній місцевості простіше змонтувати якісний полив. Великі перепади висоти або розміщення городу на схилі викликає проблеми з тиском води в системі. Воно стає надлишковими або слабким, що веде до перезволоження одних ділянок і недоотримання вологи іншими. На етапі розмітки все це можна врахувати і компенсувати спеціальними конекторами, що знижують тиск.

При створенні крапельного поливу рекомендується укладати стрічки поперек схилу, а магістральні водогони уздовж нього. Така схема сприяє рівномірному розподілу вологи в рядах і спрощує доставку води від ємності до точки дебіту.

Облаштування зрошувальної системи

Насамперед встановлюється ємність для води. Вона повинна бути піднята над поверхнею на один метр висоти (значення коливається від метра до двох з половиною), цього цілком достатньо для роботи зібраного комплексу, але тиск в системі дорівнюватиме 0,1 бару. Такого показника цілком достатньо для витіснення води з поливальних рукавів, але відбуватися це буде набагато повільніше, ніж зазначено в технічному паспорті.

Наприклад, виробником заявлено, що при 1 барі витрачається 3,9 л/год, при 0,1 показник складе 1,2-1,3 л/год.

Прикріплення врізки на стінку відбувається не у самого дна, а на висоті 10-15 см. Це перешкоджає потраплянню в іригаційний комплекс сміття.

Потім в ємності прорізається отвір, в який вставляється врізка з ущільнювачами. До неї підключається шланг, до якого приєднують фільтр. Наявність системи очищення дуже важлива при облаштуванні крапельного поливу як на городі, так і на полі. Піщинки і інше сміття швидко забивають крапельниці і стартери, котрі мають дуже маленькі виходи.

Магістральний шланг для краплинного зрошення

Розташований після фільтра. По ньому вода транспортується від резервуара до грядок. До нього за допомогою врізок під'єднують поливальні стрічки. При створенні крапельного поливу своїми руками для городу товщина стінок магістралі може бути невеликою, оскільки натиск в системі низький. Головне, щоб він був непрозорим, інакше в ньому почнуть бурхливо рости водорості. Їх видалити дуже складно.

Від його діаметра залежить кількість рідини, яку він здатний транспортувати при поливі. Це важливо при створенні системи зволоження, чим вона більша, тим вище повинна бути пропускна здатність магістралі.

Якщо подача води здійснюється не самопливом, а за допомогою насоса, то поливальний шланг повинен бути товстим, а при великих навантаженнях, ще й армованим. Армування дає можливість стінкам витримати натиск до 20 атмосфер.

Стрічки на крапельний полив своїми руками

Це вже готові до застосування полімерні вироби, які розкладають безпосередньо в рядах рослин ближче до стовбура.

лента для капельного полива

У них можуть бути отвори по всій довжині або повністю цілісна стінка. Перший варіант зручний при стандартній схемі посадки різних культур. З урахуванням цього промисловість випускає краплинні стрічки з різним кроком отворів. Найбільш популярні 10, 20, 30 см. Наприклад, 30 сантиметрова відстань ідеальна при посадці картоплі бульбами.

Полив клубней

Якщо ж ви любите створювати самостійно не тільки інженерні конструкції, а й експериментувати з посадками, то можна придбати стрічки, в яких діри доведеться проколювати самому. Для цього можна замовити спеціальний дирокол.

Рукава для краплинного поливу продаються в бухтах різної довжини, яку купити розраховують при плануванні. Її розрізають на відрізки необхідного розміру і розкладають по рядах.

Фітинги на крапельний полив своїми руками

Як було сказано вище, це окрема система, в якій всі деталі вузько спеціалізовані і призначені виключно для монтажу зі стрічкою. Вони дають можливість підключитися за допомогою перехідників і муфт до магістрального шлангу. До того ж не треба забувати, що на грядці лежить відрізок, який необхідно герметично закрити з протилежного боку. Для цього є спеціальні здатні відкриватися заглушки, що дозволяють промивати систему крапельного зрошення в разі засмічення і перед складанням на зиму.

Монтаж системы капельного орошения

На еміттерні стрічки для поливу встановлюються крапельниці, що регулюють швидкість витікання рідини. Так само існує багато інших фітингів для крапельних стрічок.

Перший запуск і експлуатація

Коли всі елементи зібрані в один комплекс, його бажано промити. Це дасть можливість видалити сміття, яке потрапило всередину, перевірити рух води. Для цього наповнюється резервуар, а на кінцевих точках відкриваються заглушки. Потім відбувається тестування під робочим тиском. Для цього випускні отвори закривають і знову подають воду, перевіряють місця з'єднань для виявлення витоків і магістралі на наявність пошкоджень. Другий етап дозволяє перевірити герметичність і справність роботи всіх вузлів. Якщо перевірка була пройдена успішно, можна сміливо користуватися створеною ірригацією.

Сборка капельного полива своими руками

Подальше використання комплексу для зволоження полягає в періодичному наповненні бочки і відкритті кранів. Процес можна автоматизувати, встановивши контролер. Йому задаються потрібні параметри, що дозволяє електроніці самостійно контролювати час роботи.

Де купити комплектуючі для краплинного поливу?

Доступні ціни пропонує інтернет магазині SANMIX. У нашому каталозі в пару кліків можна замовити все необхідне для іригації. Ми доставимо транспортною службою куплені у нас товари в будь-яку точку України.