0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Як правильно встановити сенсорний змішувач. Стаття, Рекомендації

26.01.2018

Правильна установка сенсорного змішувача не є складним завданням, при наявності навичок самостійного ремонту в кухні і санвузлах. Проте даний прилад вимагає відповідного монтажу для якісної роботи і тривалого терміну служби. Перш ніж проводити установку сенсорного крану, необхідно ознайомитися з його конструкцією та інструкцією по експлуатації. Це пов'язано з величезною кількістю моделей, що мають свої індивідуальні відмінності.

Бесконтактный кран установлен на раковине

Як влаштований безконтактний змішувач

Головною його відмінністю від звичайного водопровідного крана є наявність чутливого датчика, що забезпечує автоматичне управління. Він вмонтований в корпус під зливом, що забезпечує спрацьовування фотоелементу тільки в момент перебування під ним рук.

Також змішувач має вилив, шланги підведення води, елементи кріплення, гумки ущільнювачів. Ці елементи абсолютно ідентичні стандартним кранам. На додаток до всього цього до нього додається блок живлення.

Схема подключения сенсорного смесителя

Його особливість полягає в тому, що існує кілька модифікацій зазначеного пристрою. Він здатний працювати від батарейок або електричної мережі. Яку модифікацію вибрати, залежить тільки від особистих побажань кожного. У моделях преміум сегменту можуть бути в наявності обидві.

Для невеликої родини і при нечастому використанні вигідніше встановити сенсорний змішувач з батарейками. Середній ресурс їх застосування дорівнює двом рокам. Наскільки швидко вони розрядяться, залежить від частоти миття рук і посуду. Перевага цього механізму в тому, що він не вимагає підведення струму до місць з підвищеною вологістю.

У громадських туалетах, ресторанах, кафе, барах вигідніше встановлювати безконтактні змішувачі, що працюють від розетки. На відміну від попереднього варіанту, вони не обмежені в термінах роботи, завдяки чому не перестане працювати в самий невідповідний момент.

Датчик з'єднаний з блоком стандартним електричним дротом, що забезпечує його живлення.

Незважаючи на автономність системи, в ній встановлений регулятор температури води. Це може бути спеціальна ручка на корпусі або вбудований механізм, що підтримує її на заданому значенні. Другий варіант не тільки набагато зручніше і гігієнічніше, але і дає можливість зробити механізм повністю автоматичним без потреби торкатися до нього руками, що сприяє поширенню і передачі бактерій, вірусів і грибків.

Як правильно встановити сенсорний змішувач

У момент отримання вподобаної моделі необхідно вже визначитися з місцем її установки. Більшість варіантів мають стандартний розмір основи і можуть вставлятися в отвір раковини або мийки від звичайного крану.

Розпакувавши посилку, розкладіть перед собою всі деталі, щоб переконатися в повноті комплектації і не шукати при монтажі необхідні елементи.

Збирання сенсора з автоматичним датчиком управління

До основи приєднуються гнучкі підводки або гофри. У комплектації, найчастіше, йдуть найдешевші, які рекомендується відразу замінити на нові, щоб уникнути аварійних ситуацій. Під час установки вони повинні бути закручені щільно, але не перетягнуті, що веде до пошкодження ущільнюючих прокладок і розгерметизації з'єднання.

Другим кроком є ​​перекриття водопостачання і демонтаж старого змішувача з ручним регулюванням подачі води.

Наступний етап - установка ущільнювача для перешкоди протіканню води. Залежно від конструкції їх може бути два або один, перший випадок надійніший. Якщо в модифікації передбачено тільки одне ущільнююче кільце, то воно розташовується зверху раковини, якщо два - то зверху і знизу. У нього протягується гнучка підводка, провід електропостачання, і все в зборі встановлюється в отвір на кухонній мийці, умивальнику або стільниці.

Якщо змішувач литий, то цей етап завершено. Якщо ж прилад має поворотний або U-образний виливши для кухні, то він може приєднуватися до корпусу відразу після розпакування або тільки після його закріплення на поверхні за допомогою спеціально призначених для цього фіксаторів.

Фіксація сенсорного змішувача і підключення його до водопроводу

Буває два види кріплення:

При використанні гайки спочатку протягується підводка в кріплення, а саме воно прикручується до нижньої частини механізму. Потім під нею кріпитися ущільнювальна гумка і вся конструкція встановлюється на поверхню. Знизу фіксація відбувається спеціальною гайкою.

Фиксация смесителя снизу

При установці безконтактного змішувача за допомогою шпильки, фіксація під мийкою відбувається способом її накручування на гвинт з різьбою.

Закріпивши апарат на місці, підключаємо його до водопроводу. Перш за все на патрубки, що виходять,  одягаються фільтри-сіточки, які перешкоджають потралянню в нього механічних забруднень. До них прикручуються гнучкі шланги. У преміум моделях на них можуть додатково вдягатися пластикові трубки для захисту навколишніх предметів від заливання при прориві гуми. Для правильного з'єднання з трубами водопостачання на них прикріплюються кольорові індикатори червоного і синього кольору.

Установка блоку живлення сенсорного змішувача

Монтаж даного елементу є одним з найпростіших етапів. Для початку визначаються з його місцем під раковиною. Він повинен бути на відстані не нижче 55 см від підлоги. Пристрій прикладають до стіни і проводять розмітку його положення для правильного просвердлювання отворів. Потім роблять в стіні отвори, в які забивають пластикові дюбелі.

Існує два типи фіксації модуля електропостачання:

подключение бесконтакного крана к сети

 

Потім провід від сенсора приєднується до модуля і включають подачу води. Якщо прилад автономний, то необхідно вставити батарейки для забезпечення енергоспоживання. Якщо обладнання харчується від електричної мережі, його під'єднують до розетки.

Початок роботи безконтактного змішувача

Перед підключенням до живлення з датчика на корпусі знімають захисну плівку, що оберігає його від пошкодження. При першому включенні першу хвилину до прибору не торкаються і не включають. Потім перевіряють роботу сенсора і виставляють діапазон його чутливості. Він коливається від 5 до 25 см. У деяких моделях може досягати 35 см. Після завершальних налаштувань обладнання готове до використання.

Нюанси правильної установки сенсорних змішувачів

Датчик реагує на зміну світлового потоку, і спрацьовує від потрапляння на нього відблисків. Тому при установці пристосування необхідно контролювати розташування джерела світла, інакше при його включенні або русі поруч може відбуватися самовільне включення. Це не означає, що він буде реагувати на зубну щітку або мило, що впали.

Де купити сенсорний змішувач в Україні?

Сучасні безконтактні крани в широкому асортименті представлені у каталозі інтернет магазину SANMIX. Усі пропоновані товари відповідають високим стандартам якості і доставляються логістичною компанією в усі регіони країни, а жителі міста Харків можуть забрати своє замовлення зі складу самостійно.