0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Як правильно організувати полив городу. Корисні поради і рекомендації. Стаття

12.01.2018

Купівля систем поливу городу стає в Україні все більш актуальною з кожним роком, оскільки влітку стає з кожним роком все спекотніше і сухіше. В результаті недолік вологи в грунті веде до втрати значної частини врожаю, який проявляється в низькій якості плодів і бульб, їх здрібненні, осипанні, розвитку хвороб на ослабленій рослині. Щоб зберегти урожай городникам і садівникам доводиться застосовувати штучне зрошення. На перший погляд зробити полив городу дуже просто і швидко, але, коли справа доходить до реалізації, випливає багато нюансів.

Наприклад, маючи невелику присадибну ділянку в 5-10 соток на якій вирощуються овочі і зелень, можна використовувати шланг без додаткових насадок. При цьому повинна бути врахована потужність насосного обладнання і довжина рукава подачі. Багато хто заперечать, що підключилися до спеціального крану внизу будинку і нічого не рахували.

Наявність такого пристосування вказує на те, що в проектну потужність системи водопостачання на стадії проектування була закладена дана функція. В іншому випадку станція водопостачання не змогла б покрити всі потреби і дуже швидко вийшла з ладу, що вилилося б в дорогий ремонт або її заміну. Особливо це відчутно на великих ділянках, де кожен прорахунок виливається в значні фінансові проблеми.

Як правильно зробити полив городу

Створення будь-якої системи зрошення складається з декількох важливих етапів, нехтування якими, в кінцевому рахунку, може різко знизити ефективність проекту і зробити його непридатним до експлуатації:

Схема для системы полива огорода

Культури для яких створюється система поливу

Залежно від того, які рослини ростуть на ділянці, дуже сильно залежить спосіб подачі води. Що для одних добре, то для інших буде згубним, викликавши загнивання коренів і розвиток хвороб. В рослинництві найбільш популярними способами поливу є:

Планування і вибір устаткування

Система поливу городу, саду, газону для ефективної роботи вимагає ретельно розробленого плану. Вона допоможе уникнути помилок, правильно підібрати всі необхідні складові, розрахувати тиск в різних місцях, вирішити всі виниклі питання на стадії проектування.

В першу чергу малюють план території в зменшеному масштабі, що дозволить в подальшому правильно порахувати довжину і діаметр водопровідних рукавів, необхідну потужність насоса. Також відразу визначаються з системою зрошення або використовують комбінацію декількох систем для різних культур.

Насосне обладнання

Джерело води дуже сильно впливає на всю іригацію і вибір компресора. Для водопостачання може використовуватися річка, ставок, колодязь, свердловина, ємність. Головна вимога, щоб вода була чистою, в іншому випадку необхідна установка очисних фільтрів. Це пов'язано з тим, що при виході з розпилювача рідина розбивається на маленькі краплі. При великій кількості бруду вихідні отвори моментально засмітяться.

Для створення зрошувальних систем застосовують такі типи насосів:

Виды насосов для полива

Скваженні і відцентрові механізми застосовують для забору чистої води з колодязів і свердловин відповідно. Вони дуже чутливі до наявності різних домішок, але володіють великою продуктивністю і коефіцієнтом корисної дії, не схильні до перегріву.

Поверхневі насоси не такі вимогливі до чистоти рідини, що транспортується, тому використовуються при поливі не тільки з колодязів, а й ставків, річок, озер. У них ККД нижче і перед початком роботи потрібна заливка води в корпус, хоча при цьому не стійкі до атмосферних опадів і вимагають укриття. У разі поломки до них простіше доступ і стан мотора можна безпосередньо контролювати.

Насоси для ємностей дозволяють здійснювати полив городу з різних резервуарів. Вони дають можливість використовувати дощову воду, але підходять тільки для зрошення невеликих ділянок.

Необхідна потужність приладу розраховується з урахуванням безлічі факторів:

Все це впливає на рівномірність поливу.

Садові шланги для іригації

Вони призначені для подачі води і розчинених в ній мінеральних добрив до точок поливу. Для їх виготовлення використовують різні матеріали:

Поливочные шланги

Стандартними діаметрами шлангів для поливу вважаються ½ дюйма, ¾ дюйма, 5/8 дюйма і 1 дюйм. Вони продаються в бухтах різної довжини, даний показник залежить від виробника. Найчастіше це 20, 30 і 50 м. Чим більше відстань від насоса до місця поливу, тим дошим він повинен бути. Вибираючи поливальний шланг потрібно враховувати, що чим більше зрошувана територія, тим ширше має бути поперечний перетин транспортного рукава. Розмір шлангів на грядках пропорційний необхідній інтенсивності надходження вологи і робочих характеристик розпилювача. Від товщини стінки на пряму залежить можливість витримувати певні показники тиску. В середньому один шар дорівнює 5 барам. Чим їх більше, тим міцніше поливальний шланг.

Особливо міцними є армовані моделі. Одним з шарів в них є сітка з тонкого металу або волокна. Таке доповнення дозволяє витримувати тиск в системі до 20 бар і сильно подовжує його життя.

Армированный шланг

Окремо стоять краплинні стрічки. Це спеціальне вузькоспеціалізоване обладнання, яке призначене тільки для систем крапельного поливу. Воно настільки відокремлено, що для нього розроблені спеціальні фітинги для краплинного зрошення.

Фітинги

Саме вони роблять полив городу таким, як він зображений на схемі. При їх покупці спочатку орієнтуються на тип зрошувального шланга для якого вони призначені, і тривалість існування всього комплексу. Якщо конструкція для поливу кожен раз розбирається і збирається, то найкраще використовувати коннектори (бистрозбірні з'єднання), для постійно діючих установок підійдуть різьбові і штуцерні з'єднання на поливальний шланг.

Серед всіх фітингів для поливу, найбільшою популярністю користуються трійники і муфти. Перші дають можливість зробити розгалужену систему іригації, другі скріплюють ділянки магістралі від місця забору води до місця її використання.

При придбанні елементів конструкції орієнтуються на їх якість і вартість, оскільки один і той же товар можна придбати в різних магазинах за різною ціною.

Монтаж іригаційної системи виробляють строго плану і при першому запуску ретельно перевіряють з'єднання, кріплення і рівномірність напору у всіх місцях видачі, це забезпечує однаковий полив по всій зволожуваній території.

Всі необхідні деталі і комплектуючі, щоб зробити полив городу купуйте в інтернет магазині SANMIX. Ми пропонуємо одні з найнижчих цін на Україні і швидку доставку в усі регіони країни.