0
м Харків, вул. Молочна 8
+38 (095) 586-00-98
Замовити дзвінок
Прийом дзвінків: Пн-Пт 09:00–19:00 Сб 10:00–15:00, Нд-вихідний

Як правильно підібрати колектор для Теплої підлоги

26.08.2019

Як підібрати колектор для теплої підлоги? - ця дилема часто хвилює і власників будинків, і майстрів по установці. При виборі даного обладнання для опалювальних систем необхідно брати до уваги:

  1. число планованих контурів труб;
  2. можливість приєднання додаткових колекторів для теплої підлоги;
  3. бажаний матеріал;
  4. потреба в вимірювачах протоку і регулюючих клапанах;
  5. необхідне число гребінок;
  6. наявність кріплень.

Ці пункти дають можливість зробити акцент на кожному аспекті і підібрати оптимальне пристосування.

Що таке колектор для теплої підлоги і як він працює

Колектор - це компонент низькотемпературної системи опалення, розроблений для роздачі теплоносія по нагрівальних контурах і збору вже остиглого. Це головне завдання зазначеного пристрою. Залежно від комплектації пристосування може отримувати додаткові робочі характеристики.

коллектор для теплого пола

Він дає можливість зосередити в одному місці розподільний вузол і здійснювати контроль за всім опаленням в будинку. У комплекті зі змішувальною групою може працювати в змішаних системах опалення спільно з радіаторами, самостійно - тільки з низькотемпературними котлами. Це пов'язано з тим, що для теплої підлоги потрібна температура води в 30-40 °C, а для батареї - 80-90.

Принцип функціонування колектора максимально простий. У корпус надходить вода, яка розподіляється або збирається назад з труб обігріву в підлозі. Якщо в ньому є регулюючі пристрої, то може контролювати обсяг води, що вливається в кожен контур. Це позитивно позначається на тепловіддачі і дозволяє виставити оптимальну температуру в кожній кімнаті.

Схема работы коллектора для теплого пола

Як підібрати колектор для теплої підлоги по влаштуванню

Будова виробу дуже проста. Головним елементом є планка (корпус). Вона являє собою трубу або профіль з отворами. Можна вибрати круглу або квадратну, що ніяк не впливає на її робочі характеристики. З боків є різьблення на 1 дюйм, яке, найчастіше, внутрішне, але може бути і зовнішнім. З його допомогою вони з'єднуються з системою подачі теплоносія від котла. На протилежному боці проходи закривають заглушками або під'єднують відводи для повітря, зливні крани, байпаси.

Знизу до корпусу за допомогою різьблення кріпляться відводи під адаптери або запірні крани. До них підключаються труби, що йдуть з цементної стяжки. З'єднання роблять розбірним, щоб можна було провести ремонт або заміну колектора.

Зверху отвори призначені для установки регулюючих елементів (витратоміри, термовентилі). Якщо компонентів немає, то місця закриваються заглушками. У дешевих моделях їх взагалі може не бути.

Планка з фітингами часто називається гребінкою, оскільки віддалено схожа на гребінець.

Як влаштований колектор для теплої підлоги і його принцип роботи ми розглянули в основних аспектах. Тепер же перейдемо до більш докладного розгляду важливих для вибору нюансів.

Види колекторів

За матеріалом виготовлення бувають:

По комплектації гребінок опалення:

За способом виготовлення:

Тепер розглянемо все по порядку.

Матеріал, з якого зроблений колектор для внутрішньопідлогового опалення, грає важливу роль в його довговічності і помітно впливає на ціну.

Пластикові гребінки найдешевші, але не особливо популярні. Часто народні умільці роблять їх за допомогою спаювання ППР фітингів типу трійників. Вибирають полімерні колектори в крайніх випадках. Вони не мають регулюючих пристосувань, тому не можуть індивідуально працювати з кожним контуром. Часто на виходах встановлюють крани, які перекривають трумінь теплоносія. Вони не призначені для зміни інтенсивності потоку і працюють в режимі повністю відкритий/закритий.

Пластиковый коллектор

Багато фахівців стверджують, що це не проблема в роботі колектора теплої підлоги і все вирішується однаковою довжиною труби. Але вони не враховують втрати тепла в кожному приміщенні. Наприклад, кутова спальня з північного боку і зал, що розташувався між нею і іншою кімнатою, охолоджуються абсолютно по-різному. А зробити нічого не можна, оскільки гребінка роздає однакову кількість нагрітої води.

Купуючи колектор з вище названих металів важливо враховувати, що вони з самого початку відрізняються великою корозійною і термічною стійкістю, періодом експлуатації до 50 років.

Бронзові вироби поширені мало, оскільки сплав має велику затребуваність в інших сферах. Його ціна значно вища при багатьох подібних характеристиках. Головними пріоритетами при виборі бронзового колектора для теплої підлоги є низька схильність до температурного розширення, підвищена міцність і стійкість до механічних впливів. Зовні вони мають рожевий відтінок.

Бронзовый коллектор для теплого пола

Латунні колектори для опалення більш доступні, але так само довговічні. Сплав відомий більшою еластичністю, але менше схильний до намагнічування. Він простіше оброблюється, що значно скорочує виробничий цикл.

Латунный коллектор для теплого пола

Варто відзначити, що латунні і бронзові планки мають велику товщину стінки і краще витримують гідроудари.

Колектори з нержавіючої сталі характеризуються значним обсягом розподільної камери, що позитивно позначається на гідродинамічних показниках. Їх стінки тонші, що зменшує вагу готової продукції. Функціонально це ніяк на ньому не позначається. А дзеркальна поверхня проста в догляді.

коллектор из нержавеющей стали

Всі три види колекторів з металевих сплавів розраховані на установку або мають в комплекті регулюючу арматуру. Це дає можливість максимально точно відрегулювати систему внутрішньопідлогового опалення, індивідуально виставивши кількість рідини, що поступає в кожну трубку. Вартість таких наборів вище, але вона багаторазово окупається отриманим комфортом.

Вибір колекторів теплої підлоги по комплектації

Одинарні варіанти купують для ремонту або заміни деталей в існуючих системах. Це може бути сама планка або вже зібрана гребінка, яку встановлюють на місце тої, яка вийшла з ладу.

Планка коллектора

Подвійні колектори вибирають як для проведення ремонтних робіт, так і при створенні нових систем. Найчастіше замовляють готовий набір з двох колекторів, розрахованих на подачу і поверення. Якщо вони укомплектовані арматурою, то по ній будуть матися відмінності.

Двойной коллектор для пола

У зборі - це все ті ж дві гребінки, але вже з кріпленнями. Вони призначені для фіксації виробів в горизонтальному положенні на вертикальній поверхні стіни або колекторної шафи. Кріплення вже підігнані під планки і з міцною фіксацією не буде проблем. Такий комплект значно спрощує процес монтажу і прискорює проведення робіт.

Коллектор для теплого пола в сборе

Наявність регулюючої арматури підвищує функціональність обладнання. Витратоміри дають можливість виставити точну кількість води, що надходить за хвилину в кожен тепловий контур. А термовентелі - підключити сервоприводи, які спільно з автоматикою самостійно підтримують температуру в кімнатах і можуть її змінювати в залежності від налаштувань. Укомплектований вимірювачами протоки і запірними клапанами колектор в зборі є найфункціональнішим і найвигіднішим вибором. Йому варто надавати перевагу перед всіма іншими варіантам.

Спосіб виготовлення

Збірні представляють собою литу або штамповану планку, на яку набираються всі інші елементи. Зібрати колектор для теплої підлоги зазначеного типу можна самостійно. Така продукція дає можливість комбінувати різні елементи колектора на свій розсуд. Головним його мінусом є велика кількість з'єднань, які є найслабшими місцями.

Литой и сборный коллектор

Суцільнолиті колектори мають міцний корпус, який добре витримує перепади тиску. Вони не схильні до протікання, оскільки являють собою моноліт. У той же час запірно-регулюючі елементи, якщо такі є, часто виготовляють індивідуально під моделі. Їх в колекторі дуже складно чи неможливо замінити.

Як правильно вибрати колектор за кількістю контурів

Це найпростіший критерій. Він встановлюється в кінці проектувальних робіт. Відповідно до кількості отриманих контурів має бути і число виходів на гребінці. Якщо магістралей з труб 5, то стільки ж має бути точок підключення. При цьому необхідно враховувати, що подаючий і приймальний колектор - це два різних елементи однієї системи. До них окремо підключаються різні кінці труби. Якщо планується подальше збільшення системи, можна вибрати колекторну гребінку з великим числом виходів. Також кілька колекторних планок можна з'єднувати в одну. Для цього створені спеціальні перехідники або колектори особливої ​​форми, яким не потрібні елементи для скріплення.

Де підібрати якісний колектор для теплої підлоги в Україні?

Довговічні і надійні гребінки для опалення представлені в інтернет магазині Sanmix. У нашому каталозі колекторів для теплої підлоги виставлені вироби від світових та вітчизняних виробників. Завдяки великій різноманітності можна вибрати прилад під конкретні умови. Щоб спростити підбір, з правого боку екрану є панель фільтрів. Виставляючи на ній необхідні значення, дуже швидко підібрати необхідний агрегат.

коллектор теплого пола подключенный к контурам

Який колектор для теплої підлоги краще вибрати і на що орієнтуватися ми розповіли в даній статті. У ній ми висвітили найважливіші нюанси для покупки, які допоможуть не заплутатися в асортименті.

Вирішивши замовити колектор з нашого переліку, телефонуйте нам. Номери контактів вказані у верхній частині сайту. Вибрані колектори доставлять в будь-який куточок української території НовоюПоштою і Укрпоштою.